Rally Norway

neoficiální výsledky

RZ

RZ Info

 DatumRZBod.Sk.Info
Odstup 15. 02. 16:40 RZ 23 M A8 RAUTENBACH C. / BARRIT D. (st. č. 8) Odstoupil v závěrečném servisu kvůli poruše motoru / Retired in final service due to engine failure
Info 15. 02. 15:02 RZ 23 P N4 SEMERÁD M. / CEPLECHA B. (st. č. 35) Byl mimo trať / Was out of the road
Info 15. 02. 14:48 RZ 23 P N4 NEIKSANS A. / DZIRKALIS P. (st. č. 40) "Zapadli jsme do sněhu a snažili jsme se dostat zpět na trať. Byla to dobrá soutěž, jen škoda té chyby na poslední zkoušce. Ale získali jsme spoustu nových zkušeností." / "We have stug into the snow and were trying get out back to the road. It was good rally, except mistake on last stage. But we have lot of new experiences."
Info 15. 02. 14:47 RZ 23 P N4 TARABUS J. / TRUNKÁT D. (st. č. 44) "Je to skvělé být v cíli. Hodně to klouzalo. Získali jsme tu hodně zkušeností, bylo to dobré pro učení." / "It is amazing to be in finish. It was very slippery. We have lot of experience from this rally, it was good to learn."
Info 15. 02. 14:42 RZ 23 P N4 FLODIN P. / BERGSTEN G. (st. č. 45) "Na vytočenou šestku jsme po skoku dopadli moc na pravou stranu a roztočili jsme se. Měli jsme štěstí, že z toho nebyla havárie." / "I was going on 6th gear on jump and landed too much on right side. It caused into spin, I am very happy it wasnt crash."
Info 15. 02. 14:41 RZ 23 P N4 ARAÚJO A. / RAMALHO M. (st. č. 47) "Jsem hodně spokojený s tímto výsledkem. Čtyři body z Norska jsou perfektní. Teď se pokusím dobře připravit na Kypr." / "I am very happy with this results. Four points from Norway, it is perfect. Now I will try to prepare well for Cyprus."
Info 15. 02. 14:39 RZ 23 P N4 PROKOP M. / TOMÁNEK J. (st. č. 31) "Jsme šťastní, že jsme v cíli. Měli jsme nějaké problémy, ale dojeli jsme. Bylo těžké bojovat proti místím pilotům. Očekávali jsme pátou či šestou příčku, třetí místo je parádní." / "We are happy we are in finish. We had some problems, but we are in finish. It is difficult to fight against local drivers, we expected to be 5th or 6th. So third is perfect."
Info 15. 02. 14:37 RZ 23 P N4 BRYNILDSEN E. / GIRAUDET D. (st. č. 49) "Celou poslední zkoušku jsem se nemohl dočkat cíle. Zajížděli jsme dobré časy, jsem spokojený se svým výkonem i výsledkem." / "For whole last stage I was looking forward to finish. We were making good times, I am very happy with my performance and my result."
Info 15. 02. 14:34 RZ 23 P N4 SANDELL P. / AXELSSON E. (st. č. 46) "Cítím se parádně. Všechno fungovalo bez problémů, jsme hodně šťastní. Je to neuvěřitelné. Dnes ráno jsem byl trochu nervózní, ale neměli jsme žádný problém. Navíc se nám podařilo najít dobré nastavení na dnešní mix sněhu a šotoliny. Musím poděkovat celému týmu Red Bull." / "I feel absolutely perfectly. Everything was working without problems, we are very happy. It is amazing. I was little bit nervous today morning, but we hadnt any problem. We had good setup for mixture of snow and gravel, I must thank to Red Bull Rally Team."
Info 15. 02. 14:32 RZ 23 P N4 FLODIN P. / BERGSTEN G. (st. č. 45) Zastavil na RZ, pokračuje / Stopped on stage, continue
Info 15. 02. 14:31 RZ 23 P N4 NEIKSANS A. / DZIRKALIS P. (st. č. 40) Zastavil na RZ, pokračuje / Stopped on stage, continue
Info 15. 02. 14:27 RZ 23 A8 VAN MERKSTEIJN P. / MOMBAERTS E. (st. č. 23) "Jsem potěšený, že jsme oba dojeli do cíle. Tato soutěž byla skutečně pěkná, všechno fungovalo perfektně, náš největtší problém byla nehoda na přejezdu. A musím říct, holky tu mají skutečně pěkné." / "I am very pleased that we have finished both. This rally was very nice, everything works perfect, our biggest problem was our accident on liaison. And I must say, girls here are very nice."
Info 15. 02. 14:25 RZ 23 A8 VAN MERKSTEIJN P. Jr. / CHEVAILLIER E. (st. č. 22) "Tento víkend se mi hodně líbil. Dost jsem se toho naučil, je to pro mě dobré. Rád bych to jel příští týden znova. Další soutěží asi bude Portugalsko." / "I really enjoyed this weekend. I learn a lot, it was good for me, I would like to do it again next week. Next event for us should be Portugal."
Info 15. 02. 14:22 RZ 23 A8 GRØNDAL A. / ANDERSSON M. (st. č. 20) "Hodně jsme se tu naučili. V budoucnu potřebujeme odjet víc soutěží MS, abychom získali více zkušeností a zapracovali na rozpisu. V pátek jsme měli problémy, včera to bylo lepší, dnes zase horší. Jsem rád, že jsme v cíli." / "We have learn here so much. We need do more WRC events to find more experiences and improve our pacenotes. We had problems on Friday, yesterday it was better, today worse again. I am happy I am in finish."
Info 15. 02. 14:21 RZ 23 M A8 NOVIKOV E. / MOSCATT D. (st. č. 7) "Pro nás to nebyla špatná soutěž. Získali jsme hodně zkušeností, což je pro nás důležité. Jsme spokojeni." / "For us it was not so bad rally. We have reach lot of experiences, which is important for us. We are satisfied."
Info 15. 02. 14:20 RZ 23 A8 ØSTBERG M. / UNNERUND O.-K. (st. č. 18) "V této soutěži jsme měli hodně problémů. Bylo to hodně těžké a jsem rád, že jsem v cíli." / "We had a lot of problems in this rally. It was very difficult and I am glad that I am in the finish."
Info 15. 02. 14:18 RZ 23 M A8 RAUTENBACH C. / BARRIT D. (st. č. 8) "Na této soutěži jsem získal spoustu zkušenosti. Bylo to hodně obtížné, na těchto uklouzaných cestách je dobré, že se nám podařilo udržet na trati a dojet až do cíle." / "I will have lot of experiences from this rally. It was very difficult event, on this slippery roads it is good we have stayed on the road and reached the finish."
Info 15. 02. 14:17 RZ 23 A8 OGIER S. / INGRASSIA J. (st. č. 12) "Byl to pro mě dobrý víkend. Bez problémů bychom získali body. Na první zkoušce této sekce jsem udělal chybu a ztratil další čas, ale nebylo to špatné. Je to škoda, že nejsme na bodech." / "It was good weekend for me. Without problems we should take the points. In the first stage of that loop I made a mistake and lost another time, but it wasnt bad. It is pity we arent on points."
Info 15. 02. 14:15 RZ 23 M A8 AAVA U. / SIKK K. (st. č. 5) "Nebylo to moc dobré, ztratili jsme hodně času, udělali jsme hodně chyb. Nemohl jsem se dostat do tempa. Od sobotního odpoledne to bylo lepší, dnes jsme zajeli několik dobrých časů. Moje budoucnot? Doufám, že budu pokračovat v závodění." / "It wasnt so good, we have lost lot of time, we have made lot of mistakes. I wasnt able to find the rhytm. From Saturday afternoon it was better, today we made some good times. And my future? I hope I will do rallying."
Info 15. 02. 14:14 RZ 23 A8 WILSON M. / MARTIN S. (st. č. 16) "Byl to pěkný souboj s Petterem. Nakonec jsme byli pomalejší, ale jsme v cíli a to je dobré." / "It was nice fight with Petter. We have been slower than him, but we are in finish and thats good."
Info 15. 02. 14:12 RZ 23 A8 SOLBERG P. / MILLS P. (st. č. 11) "Musím říct, že to je sen. Vytvořil jsem se svými přáteli a rodinou vlastní tým, musim jim moc poděkovat. Včera a dnes jsme měli problémy, ale jsme v cíli. Myslím, že šesté místo je pro mě dobré. Další soutěží bude Kypr a doufám, že budu rychlejší." / "I would say it is a dream. I have made a new team with my friends and family and I must thank them very much. Yesterday and today we had some problems, but we are in finish. I think the six place is good for me. Next rally is Cyprus and I hope I will be faster."
Info 15. 02. 14:09 RZ 23 M A8 SORDO D. / MARTÍ M. (st. č. 2) "Byl to hodně náročný povrch. Jsem rád, že jsem v cíli. Měl jsem hodně problémů s rozpisem, pro příští rok se toho musím ještě hodně naučit." / "It was very difficult surface. But I am happy that I am in finish. I had lot of problems with pacenotes, for next year I must learn more."
Info 15. 02. 14:07 RZ 23 M A8 SOLBERG H. / MENKERUD C. (st. č. 6) "Byla to pro mě celkem dobrá soutěž. Doufal jsem ve stupně vítězů, ale ani čtvrté místo není špatné. Doufám, že na Kypru budu rychlejší." / "It was quite good rally for me. I expected podium, but fourth place it isnt bad. I hope in Cyprus I will be faster."
Info 15. 02. 14:03 RZ 23 M A8 LATVALA J.-M. / ANTTILA M. (st. č. 4) "Nevydařil se nám start soutěže, ztratili jsme moc času. Teď na poslední zkoušce jsme byli chvíli venku, ale jsme v cíli. Naším cílem bylo třetí místo, to se povedlo dosáhnout. S tím jsme spokojeni, máme šest bodů do hodnocení šampionátu." / "Start of the rally wasnt so good, we have lost lot of time. In this last stage I was little off, but we are in finish. After that, our goal was to be on third place, we are satisfied with it, we have six points into championship."
Info 15. 02. 14:01 RZ 23 M A8 HIRVONEN M. / LEHTINEN J. (st. č. 3) "Byl to šílený víkend a jsem rád, že jsme v cíli. Byl to krásný souboj se Sebem, jel jsem naplno. Druhé místo taky není špatné." / "It was really crazy weekend and I am happy that we are in finish. In was nice fight, I was going to maximum. Second place isnt bad."
Info 15. 02. 13:59 RZ 23 M A8 LOEB S. / ELENA D. (st. č. 1) "Bylo to hodně náročné, celý víkend jsem jel první na trati, pořád jsem jel naplno. V této rychlosti může malá chyba znamenat konec v soutěži. Je dobré být před finskými jezdci a vyhrát soutěž na sněhu." / "It was very difficult, I was going first on the road for whole week, I was pushing on maximum. In this speed you can make mistake and loose rally in one corner. It is good to be in front of finnish drivers and win a rally on the snow."
Info 15. 02. 12:47 RZ 21 A8 VAN MERKSTEIJN P. / MOMBAERTS E. (st. č. 23) "Velice pěkná zkouška, neudělal jsem žádnou chybu. Zdejší zkoušky se mi líbí víc než ty ve Švédsku, ale nikomu to neříkejte." / "Very nice stage, I havent any mistake. This stages are better than Sweden, but dont tell it to anybody."
Info 15. 02. 12:45 RZ 21 A8 VAN MERKSTEIJN P. Jr. / CHEVAILLIER E. (st. č. 22) "Vše je OK, jen to moc klouže. Máme lehce poškozené auto, trefil jsem sníh. Tahle rally se mi líbí, příští nebo přespříští rok sem určitě přijedu znovu." / "Everything is OK, it is only very slippery. I have only slightly damaged my car, I hit the snow. I enjoy this rally, next year or in next two years I will arrive here again."
Info 15. 02. 12:43 RZ 21 A8 GRØNDAL A. / ANDERSSON M. (st. č. 20) "Tady jsme neudělali žádné chyby. Máme problémy s přilnavostí pneumatik, ani posilovač řízení nefunguje dobře." / "No mistakes here. Nice stage, we had problems with grip of my tyres, also power steering isnt working perfectly."
Odstup 15. 02. 12:42 RZ 21 A8 BOLAND E. / MORRISSEY D. (st. č. 21) Porucha motoru / Engine failure
Info 15. 02. 12:40 RZ 21 M A8 NOVIKOV E. / MOSCATT D. (st. č. 7) "Dneska jsem trefil několik bariér. Bylo to lepší, než při prvním průjezdu, auto mělo lepší přilnavost." / "I have hit some snowbanks today. It is better than first run, car has better grip."
Info 15. 02. 12:38 RZ 21 A8 ØSTBERG M. / UNNERUND O.-K. (st. č. 18) "Odstartoval jsem ve velice dobrém rytmu, ale trefili jsme bariéru a šli ven. Pak už jsem jel opatrněji." / "I have started OK with very good rhytm, but we hit one snowbank and went out. Later I was going more careful."
Info 15. 02. 12:36 RZ 21 M A8 RAUTENBACH C. / BARRIT D. (st. č. 8) "Hodně těžká zkouška, udělal jsem několik chyb. V jednom vracáku jsem úplně zastavil." / "It is very tricky stage, I have made some mistakes. In one hairpin I completely stopped."
Info 15. 02. 12:34 RZ 21 A8 OGIER S. / INGRASSIA J. (st. č. 12) "Trefil jsem sněhovou bariéru. Snažil jsem se zatočit, ale nešlo to a vlétli jsme do sněhu, pak už jsme jeli opatrněji. Byl jsem zaúkolován jet hodně rychle, tak jsem jel hodně rychle." / "I hit the snowbank. I wanted to turn, but it wasnt possible and crashed into snow, later I drived carefully. I was asked to push very hard, so I pushed."
Info 15. 02. 12:30 RZ 21 M A8 AAVA U. / SIKK K. (st. č. 5) "Udělal jsem nějaké změny v servisu, je to lepší." / "I have made some changes in service, it is better."
Info 15. 02. 12:28 RZ 21 A8 WILSON M. / MARTIN S. (st. č. 16) "Udělal jsem hodně chyb, v jedné odbočce jsem trefil bariéru. Je to hodně těžké." / "Too many mistakes, in one junction I hit the bank. It is very difficult."
Info 15. 02. 12:26 RZ 21 A8 SOLBERG P. / MILLS P. (st. č. 11) "Hodně to klouže, posledních 15 km bylo příšerných. Dneska to na každé zkoušce strašně klouže. Máme problémy se spojkou a nevím, jestli dojedu až do cíle." / "It is very slippering, last 15 kms was terrible. Each stage today is very, very slippering. We have some problems with clutch and I dont know if I can finish the rally."
Info 15. 02. 12:24 RZ 21 M A8 SORDO D. / MARTÍ M. (st. č. 2) "Při druhém průjezdu to bylo lepší, nemáme žádné problémy." / "It is better on second run, we have no problems."
Info 15. 02. 12:22 RZ 21 M A8 SOLBERG H. / MENKERUD C. (st. č. 6) "Snažím se udržet svoji pozici, všechno funguje perfektně. Žídné problémy." / "I am trying to keep my place, everything is working perfectly. No problems."
Info 15. 02. 12:19 RZ 21 M A8 LATVALA J.-M. / ANTTILA M. (st. č. 4) "Radši bych s někým bojoval, ale teď jsem na třetím místě bez soupeřů. Je to lepší než ráno, hodně to klouže, tyto podmínky lépe vyhovují mému jezdeckému stylu." / "I would like to be in a battle, but now I am on third place without it. It is better than in the morning, it is slippery, this conditions suits my driving style better."
Info 15. 02. 12:17 RZ 21 M A8 HIRVONEN M. / LEHTINEN J. (st. č. 3) "Na trati je hodně šotoliny, to není moc dobré pro naše pneumatiky, je to hodně náročné. Na dalších zkouškách to ještě bude zajímavé." / "There is lot of gravel on the roads, it isnt good for our tyres, it is very difficult. In next stages it will be interesting."
Info 15. 02. 12:16 RZ 21 M A8 LOEB S. / ELENA D. (st. č. 1) "Jel jsem na maximum, udělal jsem dvě chybky. Myslim si, že rychleji už bych tu jet nedokázal. Uvidíme na dalších zkouškách." / "I was pushing to maximum, I made two little mistakes. I think I am not able to be faster here. We will see in next stages."
Info 15. 02. 10:24 RZ 20 P N4 TARABUS J. / TRUNKÁT D. (st. č. 44) "Tato zkouška byla moc rychlá pro naše auto. Nevíme, jestli nemámě nejaké problémy s autem." / "This stage was very fast for our car. We dont know if we have any problems with car."
Info 15. 02. 10:22 RZ 20 P N4 FLODIN P. / BERGSTEN G. (st. č. 45) "Tato zkouška byla hodně nebezpečná pro motor. Snažím se jet naplno." / "This stage is very dangerous to engine. I am still trying to push to maximum."
Odstup 15. 02. 10:21 RZ 20 P N4 MIKKELSEN A. / FLØENE O. (st. č. 59) Odstoupil před RZ 20 kvůli dvojitému defektu / Retired before SS 20 due to double puncture
Info 15. 02. 10:20 RZ 20 P N4 NEIKSANS A. / DZIRKALIS P. (st. č. 40) "Zkouška byla hodně rychlá, minuli jsme jednu odbočku a museli jsme couvat." / "Stage was very fast, we have missed one corner and must use reverse."
Info 15. 02. 10:18 RZ 20 P N4 ARAÚJO A. / RAMALHO M. (st. č. 47) "Začátek zkoušky je hodně uklouzaný, pak je to moc rychlé. Nemáme žádné problémy s autem." / "Beginning of the stage is very slippery, then it is very fast. But no problem with car."
Info 15. 02. 10:16 RZ 20 P N4 PROKOP M. / TOMÁNEK J. (st. č. 31) "Dneska je vše OK, užíváme si jízdu." / "Today everything is OK, we are enjoying the driving."
Info 15. 02. 10:14 RZ 20 P N4 BRYNILDSEN E. / GIRAUDET D. (st. č. 49) "Tato zkouška je hodně rychlá, při maximálce motor doslova řve. Ale oproti S2000 máme výhodu." / "This stage is very fast, in top speed engine is screaming. But we have advantage against S2000 cars."
Info 15. 02. 10:12 RZ 20 P N4 SANDELL P. / AXELSSON E. (st. č. 46) "V první zkoušce jsme udělali chybu, druhá byla dobrá. Tento test je na naše auto moc rychlý." / "In the first stage I have made a mistake, second was good for me. This stage was too fast for this car."
Info 15. 02. 10:09 RZ 20 A8 VAN MERKSTEIJN P. Jr. / CHEVAILLIER E. (st. č. 22) "Chyboval jsem v pomalé zatáčce, otec mě předjel." / "I have made a mistake in a slow corner, my father passed me."
Info 15. 02. 10:07 RZ 20 A8 VAN MERKSTEIJN P. / MOMBAERTS E. (st. č. 23) "Junior udělal ve středně rychlé zatáčce chybu, zablokoval trať. Zablokoval mě, myslím, že dnes večer bude muset jít dříve do postele. Možná pak bude mít stejné sny jako já tuto noc, zdálo se mi, jak trefuju další bariéry." / "Junior made a mistake in medium corner, he was blocking the road. He was blocking me, I think he will go to bed earlier today. Maybe he will have similar dreams as me, in this night I was still dreaming about hitting another snowbanks."
Info 15. 02. 10:03 RZ 20 A8 VAN MERKSTEIJN P. Jr. / CHEVAILLIER E. (st. č. 22) Zastavil kousek před cílem, blokoval trať / stopped close to finish, blocked the road
Info 15. 02. 10:01 RZ 20 A8 GRØNDAL A. / ANDERSSON M. (st. č. 20) "Snažím se jet rychle, ale minul jsem jednu odbočku." / "I am trying to push, but I have missed one junction."
Info 15. 02. 09:59 RZ 20 M A8 NOVIKOV E. / MOSCATT D. (st. č. 7) "Všechno jde dobře, ale na posledních zkouškách jsme udělali tři chyby. Vychází to na chybu na zkoušku. Na tomto testu jsme šli ven čtyři zatáčky před cílem, ztratili jsme tak 20 vteřin." / "Everything is going OK, but we have made three mistakes in last stages, it is one mistake by one stage. On this one I went off four corners before finish, I have lost about 20 seconds.
Info 15. 02. 09:57 RZ 20 A8 ØSTBERG M. / UNNERUND O.-K. (st. č. 18) "Pěkná zkouška, ale hodně náročná. Preferuju ale více zatáček. Bylo tam hodně diváků, už se těším na další průjezd." / "It is really nice stage, but very difficult. But I prefer more corners. Lot of spectators, I am looking forward to next run."
Info 15. 02. 09:56 RZ 20 M A8 RAUTENBACH C. / BARRIT D. (st. č. 8) "Byla to skutečně rychlá zkouška. Bylo to šílené." / "It was really fast stage. It was crazy."
Info 15. 02. 09:55 RZ 20 A8 OGIER S. / INGRASSIA J. (st. č. 12) "V cíli předchozí zkoušky jsem zatáčku hodně řezal a lehce jsem poškodil auto. Snažíme se jet rychle, zatím to jde." / "In finish line on previous stage I was too cutting and damaged my car by little. We are trying to push, everything is OK."
Info 15. 02. 09:50 RZ 20 M A8 AAVA U. / SIKK K. (st. č. 5) "Je to celkem dobré, občas jsme hodně pomalí. Myslím, že problém je v brzkém brždění. Rozpis je v pořádku, chyba je na straně jezdce." / "It is quite OK, sometimes we are too slow, I think mistake is with early brakings. Pacenotes are OK, mistake is on drivers side."
Info 15. 02. 09:46 RZ 20 A8 WILSON M. / MARTIN S. (st. č. 16) "Není to špatné. Pořád máme ještě tři zkoušky do cíle." / "It isnt bad. We have still three stages to finish."
Info 15. 02. 09:44 RZ 20 A8 SOLBERG P. / MILLS P. (st. č. 11) "Nemám mezičasy soupeřů. Tatou zkouška byla hodně rychlá, to není nic pro mě." / "I dont have split times of other drivers. This stage was really too fast, this is nothing for me."
Info 15. 02. 09:42 RZ 20 M A8 SORDO D. / MARTÍ M. (st. č. 2) "V první části jsem byl rychlý, ale vypadá to, že v pomalých zatáčkách jsem trochu ztratil." / "In the first part I was fast, but it looks I lost some time in slow corners."
Info 15. 02. 09:40 RZ 20 M A8 SOLBERG H. / MENKERUD C. (st. č. 6) "Auto je perfektní, užívám si to. Dani je celkem rychlý, doufám, že udržím čtvrtou příčku." / "The car is perfect, I am enjoying it. Dani is quite fast, I hope I will stay on fourth place."
Info 15. 02. 09:38 RZ 20 M A8 LATVALA J.-M. / ANTTILA M. (st. č. 4) "Snažíme se udržet na třetí příčce. Auto se chová dobře, vše bez problémů." / "We are trying to keep on third place. I feel confident with the car, everything OK."
Info 15. 02. 09:36 RZ 20 M A8 HIRVONEN M. / LEHTINEN J. (st. č. 3) "Je obtížné vybojovat tu nějaký čas, zkouška je hodně rychlá." / "It is difficult to fight the time, this stage is very fast."
Info 15. 02. 09:34 RZ 20 M A8 LOEB S. / ELENA D. (st. č. 1) "Bylo tu opět hodně sněhu, čistil jsem trať." / "It was much snow here again, I was cleaning the road."
Info 15. 02. 09:27 RZ 20 M A8 HIRVONEN M. / LEHTINEN J. (st. č. 3) Kvůli pořadatelům odstartován později / Was delayed on start by organisers
Info 15. 02. 08:32 RZ 18 P N4 BRYNILDSEN E. / GIRAUDET D. (st. č. 49) "Snažím se, co to jde, ale pokud Patrik pojede i nadále takhle rychle, bude nemožné ho dohnat." / "I'm trying my best, but if Patrik keeps his speed, it's impossible to catch him."
Info 15. 02. 08:27 RZ 18 P N4 SANDELL P. / AXELSSON E. (st. č. 46) "Udělal jsem na začátku chybu a musel couvat. Ztratil jsem asi 15 sekund, snažím se jet opatrně." / "I did a mistake in the first part of the stage, I lost maby 15 seconds. I drive carefuly."
Info 15. 02. 08:25 RZ 18 P N4 MIKKELSEN A. / FLØENE O. (st. č. 59) Pozdní výjezd ze servisu (7 minut) / Late Service OUT (7 minutes)
Info 15. 02. 08:25 RZ 18 A8 BOLAND E. / MORRISSEY D. (st. č. 21) "Žádné extra problémy dnes ráno." / "No major problems today."
Info 15. 02. 08:19 RZ 18 A8 VAN MERKSTEIJN P. Jr. / CHEVAILLIER E. (st. č. 22) "Šlo to dobře, ale máme zamlžené okno, nic nevidíme v zatáčkách." / "It was quite good, but we have fog on the windshield and see nothing in the corners."
Info 15. 02. 08:18 RZ 18 A8 GRØNDAL A. / ANDERSSON M. (st. č. 20) "Máme dobré tempo, jde to dobře." / "We had good pace, it's fine."
Info 15. 02. 08:17 RZ 18 M A8 NOVIKOV E. / MOSCATT D. (st. č. 7) "Pořád se učím, na těchto podmínkách je to náročné. Před cílem jsem udělal chybu." / "I am still learning, it is difficult on this conditions. I made a mistake before finish."
Info 15. 02. 08:14 RZ 18 A8 ØSTBERG M. / UNNERUND O.-K. (st. č. 18) "Museli jsme měnit řízení, taky je něco špatně se zavěšením." / "We had to change steering, also there is something wrong with suspension."
Info 15. 02. 08:11 RZ 18 M A8 RAUTENBACH C. / BARRIT D. (st. č. 8) "Byla to náročná a dlouhá ložka, užili jsme si to." / "It was really nice long stage, we enjoyed it."
Info 15. 02. 08:09 RZ 18 A8 OGIER S. / INGRASSIA J. (st. č. 12) "Je to slušné, máme dobré tempo." / "It was quite OK, we had good pace."
Info 15. 02. 08:06 RZ 18 A8 ØSTBERG M. / UNNERUND O.-K. (st. č. 18) Pozdní výjezd ze servisu (5 minut) / Late Service OUT (5 minutes)
Info 15. 02. 08:05 RZ 18 M A8 AAVA U. / SIKK K. (st. č. 5) "Dnes to celkem jde." / "It's quite good today."
Info 15. 02. 08:03 RZ 18 A8 WILSON M. / MARTIN S. (st. č. 16) "Bylo to dobré, měli jsme slušný grip. Dobrá zkouška." / "It was OK, we had good grip. Nice stage."
Info 15. 02. 08:01 RZ 18 A8 SOLBERG P. / MILLS P. (st. č. 11) "Dnes zatím bez problémů, byla to těžká zkouška." / "No problem today, it was very hard stage."
Info 15. 02. 07:59 RZ 18 M A8 SORDO D. / MARTÍ M. (st. č. 2) "Snažil jsem se, ale jde to těžko. Uvidíme dál." / "I tried, but it went very difficult, we will see."
Info 15. 02. 07:56 RZ 18 M A8 SOLBERG H. / MENKERUD C. (st. č. 6) "Velice dobrý start. Ale oproti včerejšku máme horší startovní pozici a menší grip, je to poznat." / "It's a very good start. There is less grip than yesterday, big difference."
Info 15. 02. 07:55 RZ 18 M A8 LATVALA J.-M. / ANTTILA M. (st. č. 4) "Chtěl jsem jet rychle, ale ne za cenu velkého riskování." / "I wanted to run fast, but not with big risk."
Info 15. 02. 07:53 RZ 18 M A8 HIRVONEN M. / LEHTINEN J. (st. č. 3) "Šlo to dobře, bez chyb. Musíme jet naplno." / "It went really went, no mistakes. We have to run for full."
Info 15. 02. 07:43 RZ 18 M A8 LOEB S. / ELENA D. (st. č. 1) "Čistíme trať, na ledu je vrstva sněhu. Nemáme přilnavost, ale jedeme bez chyb." / "We are cleaning the road, there is a bit of snow on the ice. We have no grip, but also no mistakes."
Info 14. 02. 16:30 RZ 16 P N4 SAUVAN F. / GORCZYCA T. (st. č. 37) Stojí v RZ. / Stopped in the SS.
Info 14. 02. 16:30 RZ 16 P N4 SEMERÁD M. / CEPLECHA B. (st. č. 35) "Na RZ 14 jsme byli venku, ztratili jsme v bariéře několik minut." / "We had a problem on the stage 14, we had an off and lost a lot of time in a barrier."
Info 14. 02. 16:27 RZ 16 P N4 TARABUS J. / TRUNKÁT D. (st. č. 44) "Máme problémy s autem, navíc jsme trefili bariéru." / "We have big problems with the car, we hit a barrier."
Info 14. 02. 16:21 RZ 16 P N4 BRYNILDSEN E. / GIRAUDET D. (st. č. 49) "Jde to dobře, ale Patrik neskutečně letí." / "It's very good, Patrik is pushing very hard."
Info 14. 02. 16:19 RZ 16 P N4 MIKKELSEN A. / FLØENE O. (st. č. 59) "Byla to dobrá zkouška, ale dělal jsem hodiny a ztratil asi deset sekund." / "It was good stage, but I had a spin and lost maybe ten seconds."
Info 14. 02. 16:17 RZ 16 P N4 NEIKSANS A. / DZIRKALIS P. (st. č. 40) "Jedu opatrně, ale užívám si to. Máme drobné problémy s nastavením auta, ale celkově to jde." / "I'm driving carefully, I enjoy that. We have little problems with settings, but it's OK."
Info 14. 02. 16:15 RZ 16 P N4 PROKOP M. / TOMÁNEK J. (st. č. 31) "Bylo to dobré, celé odpoledne jedeme rychle a bez problémů s autem." / "It was quite good, all the afternoon there was no problem with the car and we had good speed."
Info 14. 02. 16:13 RZ 16 P N4 ARAÚJO A. / RAMALHO M. (st. č. 47) "Bez problémů, jen trochu pomalu. Auto je v pořádku, uvidíme zítra." / "No problem, but no very fast. But the car is OK, we will see tomorrow."
Info 14. 02. 16:07 RZ 16 P N4 SANDELL P. / AXELSSON E. (st. č. 46) "Naprosto perfektní den, žádný problém s autem." / "Absolutely perfect day, we have no problem with the car."
Info 14. 02. 16:06 RZ 16 A8 VAN MERKSTEIJN P. Jr. / CHEVAILLIER E. (st. č. 22) "Udělali jsme teď malou chybu, ale celkově to jde." / "We did a little mistake, but it's quite OK."
Info 14. 02. 16:04 RZ 16 A8 VAN MERKSTEIJN P. / MOMBAERTS E. (st. č. 23) "Byli jsme venku, museli jsme vyčistit ucpaný chladič." / "We went out of the road and we had to clean the radiator."
Info 14. 02. 16:00 RZ 16 A8 OGIER S. / INGRASSIA J. (st. č. 12) "Tato zkouška byla trochu těžší, ale čas je dobrý." / "This stage was little bit difficult, but the time is quite good."
Info 14. 02. 15:58 RZ 16 A8 GRØNDAL A. / ANDERSSON M. (st. č. 20) "Je to celkem dobré, cítím se dobře. Krok za krokem zrychlujeme." / "It's quite good, I feel fine. We are bulding pace step by step."
Info 14. 02. 15:56 RZ 16 M A8 NOVIKOV E. / MOSCATT D. (st. č. 7) "Stále nás zlobí převodovka, není to dobré." / "We still have some problems with gearbox, it's not working properly."
Info 14. 02. 15:55 RZ 16 A8 ØSTBERG M. / UNNERUND O.-K. (st. č. 18) "Na prvním kilometru jsme přišli o posilovač řízení." / "On the first kilometer I lost powersteering."
Info 14. 02. 15:51 RZ 16 M A8 RAUTENBACH C. / BARRIT D. (st. č. 8) "Na předchozí vložce jsme chybovali a chladič se ucpal sněhem." / "We did a mistake on previous stage and the car was full of snow, it didn't work well."
Info 14. 02. 15:50 RZ 16 M A8 AAVA U. / SIKK K. (st. č. 5) "Už to celkem jde, máme čím dál lepší pocit. Doufám, že to tak půjde i zítra." / "It's quite good now, we have better feeling. I hope it will be fine tomorrow."
Info 14. 02. 15:47 RZ 16 A8 WILSON M. / MARTIN S. (st. č. 16) "Je těžké se držet ve stopě, na trati je mnoho sněhu." / "It's difficult to keep in line, there is a lot of loose snow."
Info 14. 02. 15:46 RZ 16 M A8 SOLBERG H. / MENKERUD C. (st. č. 6) "Přejeli jsme odbočku a tvrdě trefili bariéru." / "We missed a junction and hit a barrier."
Info 14. 02. 15:43 RZ 16 A8 SOLBERG P. / MILLS P. (st. č. 11) "Máme problémy s převdovkou a zkoušky jsou dnes hodně dlouhé." / "We have problems with gearbox and the stages are too long."
Info 14. 02. 15:41 RZ 16 M A8 SORDO D. / MARTÍ M. (st. č. 2) "Dnes je to těžké, uvidíme, co zítra." / "It's very hard, we will see tomorrow."
Info 14. 02. 15:40 RZ 16 M A8 LATVALA J.-M. / ANTTILA M. (st. č. 4) "Jde to velice dobře, naneštěstí jsme nalezli vhodné nastavení trochu pozdě." / "It's going well, unfortunately we found the right setup quite little bit late."
Info 14. 02. 15:38 RZ 16 M A8 HIRVONEN M. / LEHTINEN J. (st. č. 3) "Je to těžké, snažíme se nechybovat. Ještě nás čeká mnoho kilometrů." / "It's very difficult, we try to not to make mistakes. It's still long way to go."
Info 14. 02. 14:22 RZ 16 M A8 LOEB S. / ELENA D. (st. č. 1) "Je to dobrý den. Teď jsme sice udělali dvě chybky, ale nic vážného. Hodně se mění přilnavost." / "It has been good day. Now we did two little mistakes. The grip is changing, but no big problems."
Info 14. 02. 14:19 RZ 14 P N4 TARABUS J. / TRUNKÁT D. (st. č. 44) "Snažíme se zrychlit, ale strašně to klouže." / "We are trying to go faster, but it's very slippery."
Info 14. 02. 14:17 RZ 14 P N4 BRYNILDSEN E. / GIRAUDET D. (st. č. 49) "Dneska to jde moc pěkně, jedeme dobře." / "It's very nice run today, everything is good."
Info 14. 02. 14:16 RZ 14 P N4 FLODIN P. / BERGSTEN G. (st. č. 45) "Všechno jde dobře, nedělali jsme žádné chyby." / "Everything is going well, we had no mistakes."
Info 14. 02. 14:14 RZ 14 N4 LYSENG T. / OLSEN L. (st. č. 72) "Šlo to dobře, teď už jedeme pro zábavu." / "It was very nice stage, now we run for fun."
Info 14. 02. 14:11 RZ 14 P N4 MIKKELSEN A. / FLØENE O. (st. č. 59) "Byl jsem v bariéře, ale celkově to byla dobrá zkouška." / "I hit a snowbank, but the rest of the stage went well."
Info 14. 02. 14:09 RZ 14 P N4 NEIKSANS A. / DZIRKALIS P. (st. č. 40) "Byla to moc dobrá zkouška, zatím asi nejlepší v celé rally." / "This stage was very good, the best in this rally so far."
Info 14. 02. 14:07 RZ 14 P N4 PROKOP M. / TOMÁNEK J. (st. č. 31) "Jsme spokojení, auto funguje a také čas je dobrý. Vynikající zkouška." / "We are happy, the car is working good. Also the time is good, fantistic stage."
Info 14. 02. 14:05 RZ 14 P N4 ARAÚJO A. / RAMALHO M. (st. č. 47) "Jsem spokojený, ale je to těžká rally." / "I'm confident, but it's difficult."
Info 14. 02. 14:03 RZ 14 P N4 SANDELL P. / AXELSSON E. (st. č. 46) "Je to dobré. Ve střední části zkoušky bylo auto trochu nedotáčivé, ale jde to." / "It's going good, the car was understeering in the middle part, but it's OK."
Info 14. 02. 13:59 RZ 14 A8 BOLAND E. / MORRISSEY D. (st. č. 21) "Auto je opravené, funguje dobře." / "The car is OK now, works perfectly."
Info 14. 02. 13:56 RZ 14 A8 OGIER S. / INGRASSIA J. (st. č. 12) "Auto je plně opravené, máme dobrý rytmus." / "Everything is OK now, we have good rhytm."
Info 14. 02. 13:56 RZ 14 A8 VAN MERKSTEIJN P. Jr. / CHEVAILLIER E. (st. č. 22) "Je to trochu zrádné, ale jsem spokojený, zrychlili jsme oproti ránu o půl minuty." / "It's little bit tricky, but I'm confident, I'm 30 seconds faster than in the morning."
Info 14. 02. 13:54 RZ 14 A8 VAN MERKSTEIJN P. / MOMBAERTS E. (st. č. 23) "Začátek výrazně klouzal, pak přišly velice rychlé pasáže. Ale šlo to bez problémů." / "The beginning was very slippery and then it became fast. But no problem."
Info 14. 02. 13:53 RZ 14 M A8 RAUTENBACH C. / BARRIT D. (st. č. 8) Stojí za cílem RZ. / Stopped behind SS14 finish.
Info 14. 02. 13:50 RZ 14 A8 GRØNDAL A. / ANDERSSON M. (st. č. 20) "Jedeme bez problémů." / "It's no problem for us now."
Info 14. 02. 13:49 RZ 14 M A8 NOVIKOV E. / MOSCATT D. (st. č. 7) "Měli jsme problémy s převodovkou, ale teď už auto funguje dobře." / "We had problems with gearbox, but now it's OK."
Info 14. 02. 13:48 RZ 14 M A8 RAUTENBACH C. / BARRIT D. (st. č. 8) "Bez komentáře." / "No comment."
Info 14. 02. 13:47 RZ 14 A8 ØSTBERG M. / UNNERUND O.-K. (st. č. 18) "Zkouška byla v pohodě, ale motor pracuje hůř než ráno." / "Stage was OK, but the engine is very weak, it's worse than in the morning."
Info 14. 02. 13:45 RZ 14 A8 SOLBERG P. / MILLS P. (st. č. 11) Stojí 3 km za cílem RZ. / Stopped in the road section 3 kms from the SS 14 finish.
Info 14. 02. 13:42 RZ 14 M A8 AAVA U. / SIKK K. (st. č. 5) "Už je to lepší než ráno, na cestě je míň sněhu." / "Now it's better than in the morning, there is less snow on the road."
Info 14. 02. 13:40 RZ 14 M A8 SOLBERG H. / MENKERUD C. (st. č. 6) "Auto teď funguje perfektně, paráda." / "The car is working perfectly now, very good."
Info 14. 02. 13:40 RZ 14 A8 WILSON M. / MARTIN S. (st. č. 16) "Nemáme větší problémy, snažíe se jet v pohodě." / "We have no major problems and keeping going."
Info 14. 02. 13:36 RZ 14 A8 SOLBERG P. / MILLS P. (st. č. 11) "Motor nepracuje jak má, uvidíme, co bude dál." / "Engine doesn't work, we will see what happens."
Info 14. 02. 13:34 RZ 14 M A8 SORDO D. / MARTÍ M. (st. č. 2) "Auto se už chová líp, než ráno." / "The car is feeling better than in the morning."
Info 14. 02. 13:32 RZ 14 M A8 LATVALA J.-M. / ANTTILA M. (st. č. 4) "Konečně dobrý čas. Udělali jsme nějaké změny v nastavení, auto se teď chová líp, zejména na brzdách." / "Finally we got a good time. We made some changes in setup, the car is better on brakes now."
Info 14. 02. 13:30 RZ 14 M A8 HIRVONEN M. / LEHTINEN J. (st. č. 3) "Je velice lehké udělat chybu, jedeme naprosto naplno." / "It's very easy to make small mistakes. We run absolutely on the limit."
Info 14. 02. 13:01 RZ 14 M A8 LOEB S. / ELENA D. (st. č. 1) "Necítím se dobře jako ráno, doplácíme trochu na startovní pořadí." / "I don't feel so confident as in the morning, we have no road position."
Odstup 14. 02. 11:29 RZ 13 A8 ANDERSSON P.-G. / FREDRIKSSON A. (st. č. 19) Porucha spojky / Clutch failure
Info 14. 02. 11:06 RZ 12 P N4 TARABUS J. / TRUNKÁT D. (st. č. 44) "Na skoku jsme poškodili nárazník, teď nás trápí převodovka." / "We have damaged bumper on the jump and now we have troubles with gearbox."
Info 14. 02. 11:04 RZ 12 P N4 BRYNILDSEN E. / GIRAUDET D. (st. č. 49) "Jsme zpět na druhém místě. Šli jsme na chvíli ven, nechali jsme tam asi 20 sekund." / "We are back to second place. We went off road lightly, we lost maybe 20 seconds."
Info 14. 02. 11:03 RZ 12 A8 BOLAND E. / MORRISSEY D. (st. č. 21) "Viseli jmsme v závěji 15 minut." / "We stuck in the bank for 15 minutes."
Info 14. 02. 11:01 RZ 12 P N4 MIKKELSEN A. / FLØENE O. (st. č. 59) "Jde to dobře, ale teď jsme dojeli Bolanda a nebylo nic vidět." / "It's going OK, but now we cought Boland a we didn't see anything."
Info 14. 02. 11:00 RZ 12 P N4 PROKOP M. / TOMÁNEK J. (st. č. 31) "Máme problém s diferenciálem, zvláště v pomalých zatáčkách." / "We have problem with the diff, especially in slow corners."
Info 14. 02. 10:59 RZ 12 P N4 ARAÚJO A. / RAMALHO M. (st. č. 47) "Nemáme problém, jde to dobře." / "We have no problem with the car, everything is OK."
Info 14. 02. 10:52 RZ 12 P N4 SANDELL P. / AXELSSON E. (st. č. 46) "Jde to dobře, ráno jsme začali pomaleji, ale teď už je to dobré. Miluju tyto zkoušky." / "It's going good. We were slower on the first stage, but now it's better. I love these stages."
Info 14. 02. 10:51 RZ 12 P N4 FLODIN P. / BERGSTEN G. (st. č. 45) Stojí v RZ. / Stopped in the SS.
Info 14. 02. 10:49 RZ 12 A8 VAN MERKSTEIJN P. / MOMBAERTS E. (st. č. 23) Poškozený předek vozu. "Museli jsme zastavit a vyčistit chladič ucpaný sněhem." / Damaged frontend of the car. "We had to open the hood and clean the vent from the snow."
Info 14. 02. 10:44 RZ 12 A8 OGIER S. / INGRASSIA J. (st. č. 12) Posádka tlačí auto do cíle. / The crew is pushing the car to the finish.
Info 14. 02. 10:43 RZ 12 A8 GRØNDAL A. / ANDERSSON M. (st. č. 20) "Jde to líp a líp, ale dojeli jsme teď Novikova." / "It's getting better and better, but we cought Novikov."
Info 14. 02. 10:39 RZ 12 M A8 NOVIKOV E. / MOSCATT D. (st. č. 7) "Na předchozí zkoušce jsme byli v závěji. Máme problémy s převodovkou a spojkou." / "We got stuck in the snowbank on the previous stage. Now we have problem with gearbox and clutch."
Info 14. 02. 10:34 RZ 12 A8 ØSTBERG M. / UNNERUND O.-K. (st. č. 18) "Auto je lepší a lepší, cítíme se dobře." / "The car is getting better, so the feeling is good now."
Info 14. 02. 10:31 RZ 12 M A8 AAVA U. / SIKK K. (st. č. 5) "Naše jízda se nezlepšuje, nejsem ve své kůži." / "The driving is not improving, I don't feel right."
Info 14. 02. 10:30 RZ 12 A8 OGIER S. / INGRASSIA J. (st. č. 12) Odstartoval do RZ později - problémy s alternátorem. / Late start to SS - alternator problems.
Info 14. 02. 10:28 RZ 12 A8 WILSON M. / MARTIN S. (st. č. 16) "Cítíme se v pohodě. Trať je náročná, ale bez problémů." / "We feel OK. It's hard track, but no problem."
Info 14. 02. 10:25 RZ 12 M A8 SOLBERG H. / MENKERUD C. (st. č. 6) "Máme něco s autem, ale snažíme se tlačit." / "There is something wrong with the car, but we are trying to push."
Info 14. 02. 10:23 RZ 12 A8 ANDERSSON P.-G. / FREDRIKSSON A. (st. č. 19) "Ztratili jsme nárazník, ale jinak bez problémů." / "We lost bumper, but no other problem."
Info 14. 02. 10:21 RZ 12 A8 SOLBERG P. / MILLS P. (st. č. 11) "Snažím se, pořád šlapu na plyn, ale přesto ztrácíme." / "I'm trying, we are pushing on the throttle, but we are losing."
Info 14. 02. 10:20 RZ 12 M A8 SORDO D. / MARTÍ M. (st. č. 2) "Je to těžké, nejsem moc spokojený s autem." / "It's very difficult, I'm not very confident with the car."
Info 14. 02. 10:19 RZ 12 M A8 LATVALA J.-M. / ANTTILA M. (st. č. 4) "Na předchozí zkoušce jsme trefili bariéru." / "We hit a snowbank on the previous stage."
Info 14. 02. 10:18 RZ 12 M A8 HIRVONEN M. / LEHTINEN J. (st. č. 3) "Snažíme se nedělat chyby. Doufám, že odpoledne vytěžíme ze startovní pozice." / "We try to don't make any mistakes, I hope we will profit from the starting position in the afternoon."
Info 14. 02. 10:14 RZ 12 M A8 LOEB S. / ELENA D. (st. č. 1) "Jedeme na limitu, ale jde to dobře. Uvidíme odpoledne." / "We are running on limit, but everything goes good, no problem. We will see in the afternoon."
Info 14. 02. 08:55 RZ 10 P N4 SEMERÁD M. / CEPLECHA B. (st. č. 35) "Šlo to, už se nikam neženeme a chceme dokončit soutěž. Zkouška byla pěkná." / "It was OK, we are taking it easy. We want to finish the race. This is very nice stage."
Info 14. 02. 08:53 RZ 10 P N4 BRYNILDSEN E. / GIRAUDET D. (st. č. 49) "Zkouška byla nádherná, opravdu pěkná." / "The stage was incredible, it was very nice."
Info 14. 02. 08:52 RZ 10 P N4 MIKKELSEN A. / FLØENE O. (st. č. 59) "Udělal jsem chybu hned po startu." / "I did a mistake close after start."
Info 14. 02. 08:51 RZ 10 P N4 PROKOP M. / TOMÁNEK J. (st. č. 31) "Nevím, proč změnili rozestupy, je to nebezpečné." / "I don't know, why they changed the gap between cars, it's dangerous."
Info 14. 02. 08:50 RZ 10 P N4 ARAÚJO A. / RAMALHO M. (st. č. 47) "V enkách máme pouze minutové rozestupy a na trati není nic vidět." / "We have now just one minute between gr. N cars and there is nothing to see!"
Info 14. 02. 08:42 RZ 10 P N4 SANDELL P. / AXELSSON E. (st. č. 46) "Nemáme problém s koncentrací, jde to dobře." / "We have no problem with concentration, it's OK."
Info 14. 02. 08:39 RZ 10 A8 VAN MERKSTEIJN P. Jr. / CHEVAILLIER E. (st. č. 22) "Byl to můj první kontakt s touto zkouškou, musíme hodně upravit rozvrh. Ale celkově to šlo." / "I enjoyed it, but this run was me first recce here. We have to improve the notes, but in general it was OK."
Info 14. 02. 08:38 RZ 10 A8 VAN MERKSTEIJN P. / MOMBAERTS E. (st. č. 23) "Pěkná zkouška, ale dělali jsme několik chyb." / "It's nice stage, but we did some mistakes."
Info 14. 02. 08:36 RZ 10 A8 GRØNDAL A. / ANDERSSON M. (st. č. 20) "Byla to perfkektní zkouška. Měli jsme dobrý grip a jelo se mnohem lépe, než včera." / "The stage was excellent, we had good grip and it was better than yesterday."
Info 14. 02. 08:33 RZ 10 M A8 NOVIKOV E. / MOSCATT D. (st. č. 7) "Jelo se nám dobře, ale před zkouškou jsme ještě měnili něco na nastavení a nestihli jsme to." / "We had good run now, but we tried to improve the setup before the stage and we didn't make it on time."
Info 14. 02. 08:32 RZ 10 A8 ØSTBERG M. / UNNERUND O.-K. (st. č. 18) "Zkouška byla dobrá, ale stále se nám mlží okno. Udělali jsme na tom nějaká vylepšení, ale stále to není OK." / "The stage was nice, but we still have fog on the windscreen. We did some improvement, but it's still not OK."
Info 14. 02. 08:27 RZ 10 M A8 RAUTENBACH C. / BARRIT D. (st. č. 8) Má poškozený přední nárazník "Užíval jsem si tuto zkoušku, ale tvrdě jsme narazili do jedné bariéry. Doufám, že to příště půjde lépe." / Damaged front bumper. "I really enjoyed the stage, but we hit a snowbank. I hope it will go better."
Info 14. 02. 08:24 RZ 10 M A8 AAVA U. / SIKK K. (st. č. 5) "Jedeme strašně pomalu, měl bych se svým řízením něco udělat." / "We are terribly slow, I have to do something with my driving."
Info 14. 02. 08:23 RZ 10 M A8 NOVIKOV E. / MOSCATT D. (st. č. 7) Odstartoval o 4 minuty později. / Started to SS 4 minutes later.
Info 14. 02. 08:23 RZ 10 A8 OGIER S. / INGRASSIA J. (st. č. 12) "Nevím, co se děje. Nemáme výkon." / "We have no power, I don't know, what happened."
Info 14. 02. 08:20 RZ 10 A8 WILSON M. / MARTIN S. (st. č. 16) "Ztratili jsme hodně zejména zpočátku po startu, to byla hodně pomalá pasáž." / "We lost much after start, it was very slow section."
Info 14. 02. 08:18 RZ 10 M A8 SOLBERG H. / MENKERUD C. (st. č. 6) "Bylo to těžké, před autem byla mlha, skoro nic nebylo vidět." / "It was very difficult, there was fog in front of the car and it was hard to see anything."
Info 14. 02. 08:17 RZ 10 A8 ANDERSSON P.-G. / FREDRIKSSON A. (st. č. 19) "Nemohl jsem se tady trefit do stopy, doufám, že to příště půjde líp." / "I had really bad line on the stage, I hope it will go better next time."
Info 14. 02. 08:14 RZ 10 A8 SOLBERG P. / MILLS P. (st. č. 11) "Byla to úzká a rychlá zkouška. Snažil jsem se, co to šlo, ale ten čas není moc dobrý." / "It was very narrow and fast stage. I tried, but the result isn't so good."
Info 14. 02. 08:12 RZ 10 M A8 SORDO D. / MARTÍ M. (st. č. 2) "Nemáme dobře nastavený podvozek, bojujeme s autem." / "The suspension isn't OK, it's fight with the car."
Info 14. 02. 08:10 RZ 10 M A8 LATVALA J.-M. / ANTTILA M. (st. č. 4) "Necítím se moc dobře. Trať je pěkná, auto funguje, tak doufám, že najdu ten správný rytmus." / "I just really don't feel fine now. The road conditions and the car are fine, I hope I will find the rhytm."
Info 14. 02. 08:08 RZ 10 M A8 HIRVONEN M. / LEHTINEN J. (st. č. 3) "Nějak se mi teď nejelo dobře, myslím, že jsem mohl jet rychleji. Ale trať je nádherná, užívám si to tady." / "I didn't have very good feeling now, I think I could go faster. But the conditions are beautyful, I enjoy the driving here."
Info 14. 02. 07:59 RZ 10 M A8 LOEB S. / ELENA D. (st. č. 1) "Myslím, že je to parádní bitva. Jel jsem teď celou zkoušku úplně naplno, jsou tu pěkné podmínky." / "I think it's great fight, I want flatout all the time. The condition are very nice."
Info 13. 02. 16:49 RZ 9 P N4 NEIKSANS A. / DZIRKALIS P. (st. č. 40) "Výsledek je celkem dobrý. Jenom auto bylo na této zkoušce přetáčivé, na předek jsme dali jen jednu novou rezervu" / "Results is quite goof. Car was oversteering on this stage, we have used only one spare tyre on front wheel"
Info 13. 02. 16:48 RZ 9 P N4 TARABUS J. / TRUNKÁT D. (st. č. 44) "Bylo to dobré, jenom na sedmé zkoušce jsme trefili sněhovou bariéru a motor ztratil výkon" / "It was OK, only on stage seven we hit the snowbank and our engine lost power"
Info 13. 02. 16:45 RZ 9 P N4 SEMERÁD M. / CEPLECHA B. (st. č. 35) Na předchozí zkoušce jsme byli opět mimo trať, zhruba sto metrů od místa, kde při prvním průjezdu. Navíc jsme dostali defekt. Nejspíš je něco špatně s kolama" / "On previous stage we were off again, 100 metres from the place from first run, also we had a puncture. Maybe there is something wrong with the tyres"
Info 13. 02. 16:44 RZ 9 P N4 KOLLEVOLD B. / ENGAN V. (st. č. 60) "Jede se nám dobře, ale po trefení jedné sněhové bariéry máme problémy s palivem, možná palivové čerpadlo" / "Driving is good, but after hitting one snowbank we have problems with fuel, maybe fuel pump"
Info 13. 02. 16:42 RZ 9 P N4 MIKKELSEN A. / FLØENE O. (st. č. 59) "Na předchozí zkoušce jsem udělal chybu, byli jsme moc rychlí v jednom vracáku, spadli do příkopy a ztratili moc času. Zítra pojedu naplno" / "I have made a mistake on previous stage, we were too fast in one hairpin, fallen into ditch and lost a time. Tomorrow I will do my best"
Info 13. 02. 16:40 RZ 9 P N4 BRYNILDSEN E. / GIRAUDET D. (st. č. 49) "Měli jsme prekérku, trefil jsem bariéru, která mě odrazila na další bariéru na druhé straně silnice, která mě naštěstí vrátila zpět do tratě. Ale jsme v cíli" / "I had big problem, I have hit the snowbank which knock me to the snowbank on other side and back to the road. But we are in finish"
Info 13. 02. 16:36 RZ 9 P N4 FLODIN P. / BERGSTEN G. (st. č. 45) "Začali jsme dobře, ale díky naší chybě jsme ztratili hodně času. Uvidíme zítra" / "We have started well, but due to our mistake we lost lot of time. We will see tomorrow"
Info 13. 02. 16:33 RZ 9 P N4 ARAÚJO A. / RAMALHO M. (st. č. 47) "Bylo to pro mě dobrý den. Pěkně boujuju s Prokopem. Na této zkoušce jsem dělal hodiny. Vím, že druhé místo v tuto chvíli je nepodstatné, ale je to pěkné" / "It was a good day for me. I am in the fight with Prokop. On this stage I made a spin. I know that second place now is nothing, but it is nice"
Info 13. 02. 16:32 RZ 9 P N4 PROKOP M. / TOMÁNEK J. (st. č. 31) "Byl to celkem dobrý den. Nejedeme naplno, snažíme se udržet na cestě" / "It was quite good day. We are not driving for full, we want to stay on the road"
Info 13. 02. 16:28 RZ 9 P N4 SANDELL P. / AXELSSON E. (st. č. 46) "Byl to parádní den. Jeli jsme opatrně, bez riskování a chyb. Snažili jsme se udržet uprostřed cesty. Udělali jsme drobné změný na podvozku, jsem spokojený" / "It was absolutely perfect day. We were driving carefully, without risks and making mistakes. We have tried to stay in the middle of the road. We have made small changes on setup, I am satisfied"
Info 13. 02. 16:27 RZ 9 A8 VAN MERKSTEIJN P. / MOMBAERTS E. (st. č. 23) "Je to dobré. Ztratili jsme trochu výkonu, ale nebylo to špatné. Uvidíme zítra" / "It is good. We have lost some power, but it wasnt bad. We will see tomorrow"
Info 13. 02. 16:25 RZ 9 A8 VAN MERKSTEIJN P. Jr. / CHEVAILLIER E. (st. č. 22) "Na předchozí zkoušce jsme byli venku. Máme problémy s autem, ale první etapu máme za sebou" / "On the previous stage we were off. We have problems with car, but first day is over"
Info 13. 02. 16:22 RZ 9 A8 GRØNDAL A. / ANDERSSON M. (st. č. 20) "Jsem zklamaný, udělal jsem hodně chyb. Doufám, že zítra to bude lepší, zkoušky jsou trochu jiné" / "I am little bit disappointing, I made a lot of mistakes. I hope for better tomorrow, stages will be different"
Info 13. 02. 16:21 RZ 9 A8 ANDERSSON P.-G. / FREDRIKSSON A. (st. č. 19) "Před touto soutěží jsem zajel jen jeden nejrychlejší čas, tady už dva. Auto na trati výborně drží" / "Before this rally I have made only one best time, here I have two now. I have a fantastic grip with car."
Info 13. 02. 16:20 RZ 9 A8 ØSTBERG M. / UNNERUND O.-K. (st. č. 18) "Dneska to byl hrozný den, měli jsme spoustu problémů. Doufám, že zítra to bude lepší" / "Today it was terrible day, we had lot of problems. I hope tomorrow it will be better"
Info 13. 02. 16:16 RZ 9 A8 SOLBERG P. / MILLS P. (st. č. 11) "Bohužel jsme ztratili čas, ale tohle je rally, vzal jsem jenom jednu rezervu a bylo to špatně. Užívám si to a zítra zkusím zabojovat" / "Unfortunatelly I have lost time, but this is rally, I have taken only one reserve tyre and it was mistake. I am enjoying it and tomorrow I will try to push more harder"
Info 13. 02. 16:15 RZ 9 M A8 NOVIKOV E. / MOSCATT D. (st. č. 7) "Tato zkouška nebyla špatná. Měli jsme problémy s převodovkou, při řazení byla občas velká prodleva" / "This stage was not so bad. We had problems with gearbox, there were sometimes very long delay"
Info 13. 02. 16:12 RZ 9 M A8 RAUTENBACH C. / BARRIT D. (st. č. 8) "Podmínky jsou hodně náročné. Jsem rád, že jsem dokončil první etapu" / "Conditions are very tricky. I have finished first leg, it is OK"
Info 13. 02. 16:10 RZ 9 M A8 LATVALA J.-M. / ANTTILA M. (st. č. 4) "Na prvním mezičasu jsme byli nejrychlejší, pak už jsme ztráceli, nevím proč. Zítra budeme pokračovat v tomto tempu" / "We were festest on first split, but on the other we have lost time, I dont know. We will continue tomorrow in this rhytm"
Info 13. 02. 16:08 RZ 9 M A8 AAVA U. / SIKK K. (st. č. 5) "Na předchozí zkoušce jsme trefili sněhovou bariéru, auto je poškozené" / "On previous stage we hit the snowbank, our car is damaged"
Info 13. 02. 16:05 RZ 9 A8 BOLAND E. / MORRISSEY D. (st. č. 21) "Byl to náročný den. Jednou jsme trefili sněhovou bariéru, na sněhu musíme získat více zkušeností" / "It was difficult day. We hit snowbank once, I must gain more experiences on snow"
Info 13. 02. 16:03 RZ 9 A8 WILSON M. / MARTIN S. (st. č. 16) "Hodně to klouzalo, přilnavost nebyla moc velká. Naštěsti jsme nedělali chyby" / "Road is tricky, not much grip. But we were going without mistakes"
Info 13. 02. 16:01 RZ 9 A8 OGIER S. / INGRASSIA J. (st. č. 12) "Kromě dvou hloupých chyb na předchozí zkoušce to bylo OK. S autem se mi jede dobře, jízdu na sněhu si užívám" / "Except two stupid mistakes on previous stage, it was OK. I have good feeling with the car, it is funny on snow"
Info 13. 02. 15:59 RZ 9 M A8 SOLBERG H. / MENKERUD C. (st. č. 6) "Začali jsme pomaleji, ale poslední zkoušky byly lepší. Zítra zaútočíme" / "We have started slower, but last stages were OK. For tomorrow I will fight"
Info 13. 02. 15:58 RZ 9 M A8 HIRVONEN M. / LEHTINEN J. (st. č. 3) "Moje zadní pneumatiky jsou úplně sjeté. Snažil jsem se jet rychle, ale nešlo to" / "My rear tyres are completely finished. I was trying to be fast, but it wasnt possible"
Info 13. 02. 15:55 RZ 9 M A8 SORDO D. / MARTÍ M. (st. č. 2) "Dneska jsem ztratil hodně času. Musím se podívat na data, kde byl problém. Možná budu muset k těmto pneumatikám přizpůsobit styl" / "I lost a lot of time today. I must watch data and find, where is the problem. Maybe I must change my driving style for this tyres"
Info 13. 02. 15:53 RZ 9 M A8 LOEB S. / ELENA D. (st. č. 1) "Dneska to byl pěkný souboj s Mikkem. Na této zkoušce jsem jel naplno" / "It was very close fight with Mikko today. On this stage I was pushing very hard"
Info 13. 02. 15:47 RZ 8 P N4 SEMERÁD M. / CEPLECHA B. (st. č. 35) Byl mimo trať / Was out of the road
Info 13. 02. 15:44 RZ 8 P N4 MIKKELSEN A. / FLØENE O. (st. č. 59) Byl mimo trať / Was out of the road
Info 13. 02. 15:20 RZ 8 A8 VAN MERKSTEIJN P. Jr. / CHEVAILLIER E. (st. č. 22) Byl mimo trať / Was out of the road
Info 13. 02. 15:12 RZ 8 M A8 LATVALA J.-M. / ANTTILA M. (st. č. 4) "Ztratili jsme trochu času, uvidíme, jak nám to půjde zítra" / "We lost a little bit time here, but we will see tomorrow"
Info 13. 02. 15:11 RZ 8 M A8 AAVA U. / SIKK K. (st. č. 5) "I was out of the road. Spectators damaged my door, when they was getting my car back to the road"
Info 13. 02. 15:08 RZ 8 A8 BOLAND E. / MORRISSEY D. (st. č. 21) "Nic nového, snažíme se udržet na cestě" / "Nothing new, we are trying to stay on the road"
Info 13. 02. 15:06 RZ 8 M A8 AAVA U. / SIKK K. (st. č. 5) Mimo trať, poškozená levá strana auta, ztráta 25 vteřin / Out of the road, damaged left side of the car, lost 25 seconds
Info 13. 02. 15:05 RZ 8 A8 WILSON M. / MARTIN S. (st. č. 16) "Na předchozí zkoušce jsme udělali spoustu chyb, není to jednoduché. Teď už to bylo lepší" / "We have made couple of mistakes on previous stage, it is not easy. Now it was better"
Info 13. 02. 15:02 RZ 8 A8 OGIER S. / INGRASSIA J. (st. č. 12) "Udělal jsem dvě hloupé chyby, trefil jsem sněhovou bariéru" / "I made two stupid mistakes, I hit the bank"
Info 13. 02. 15:00 RZ 8 M A8 SOLBERG H. / MENKERUD C. (st. č. 6) "Na přejezdu k předchozí zkoušce jsme měli problémy s řazením, ale uprostřed tohoto testu to zase začalo fungovat" / "Gearbox paddle has broken on liaison before previous stage, but in the middle of this stage it started working again"
Info 13. 02. 14:58 RZ 8 M A8 HIRVONEN M. / LEHTINEN J. (st. č. 3) "Dneska se nám daří, vše vychází dobře" / "It is really good day, we are going well"
Info 13. 02. 14:56 RZ 8 M A8 SORDO D. / MARTÍ M. (st. č. 2) "Ztratil jsem trochu času, ale nevím proč. Zkouška je moc úzká a uskákaná" / "I lost some time, but I dont know why. Stage is very narrow and bumpy"
Info 13. 02. 14:54 RZ 8 M A8 LOEB S. / ELENA D. (st. č. 1) "Snažím se jet, jak nejlíp umím. S Mikkem pěkně bojujeme, jsem spokojený" / "I tried to do my best. We are fighting with Mikko, I am satisfied"
Odstup 13. 02. 14:50 RZ 7 P N4 SOUSA B. / CARVALHO J. (st. č. 32) Porucha motoru / Engine failure
Info 13. 02. 13:56 RZ 6 P N4 NEIKSANS A. / DZIRKALIS P. (st. č. 40) "Na cestě se cítíme bezpečněji, takže můžeme jet rychleji" / "We are feeling more safe on the roads, so we can do faster"
Info 13. 02. 13:54 RZ 6 P N4 TARABUS J. / TRUNKÁT D. (st. č. 44) "Snažíme se jet rychleji, myslím, že to bude dobré" / "We are trying to go more faster, I think it will be good"
Info 13. 02. 13:52 RZ 6 P N4 SEMERÁD M. / CEPLECHA B. (st. č. 35) "Auto bylo trochu víc přetáčivé, ale jinak dobré" / "Car was little bit oversteering than I want, but OK"
Info 13. 02. 13:49 RZ 6 P N4 KOLLEVOLD B. / ENGAN V. (st. č. 60) "Všechno OK, neudělali jsme žádnou chybu" / "Everything OK, we didnt make any mistake"
Info 13. 02. 13:48 RZ 6 P N4 MIKKELSEN A. / FLØENE O. (st. č. 59) "Pěkná zkouška, snažím se jet rychle" / "It was a very good stage, I am trying to be fast"
Info 13. 02. 13:46 RZ 6 P N4 BRYNILDSEN E. / GIRAUDET D. (st. č. 49) "Na předchozí zkoušce jsme museli ven z tratě, jinak bychom zabili pět lidí. Ztratili jsme moc času" / "In previous stage we went off, because we were near to killing five people. We have lost lot of time"
Info 13. 02. 13:44 RZ 6 P N4 FLODIN P. / BERGSTEN G. (st. č. 45) "Doufám, že po chybě na předchozí zkoušce najdu motivaci. Tady jsem zase chyboval minul jsem jednu odbočku" / "I hope I can find a motivation after my mistake on previous stage. I have made a mistake here again, I miss the junction"
Info 13. 02. 13:42 RZ 6 P N4 SOUSA B. / CARVALHO J. (st. č. 32) "Už se s autem cítím lépe, ale potřeboval bych více zkušeností" / "I felt better with the car, but I need more experiences"
Info 13. 02. 13:41 RZ 6 M A8 SOLBERG H. / MENKERUD C. (st. č. 6) Má problémy s převodovkou, změnil na manuál / Has problems with gearbox, changed into manual
Info 13. 02. 13:40 RZ 6 P N4 ARAÚJO A. / RAMALHO M. (st. č. 47) "Vše v pořádku, bez problémů. Pěkný souboj s Prokopem" / "Everything OK, without problems. Nice fith with Prokop"
Info 13. 02. 13:38 RZ 6 P N4 PROKOP M. / TOMÁNEK J. (st. č. 31) "Je to rychlejší, než ráno. Na posledním skoku jsem byl trochu rychlejší, ale OK" / "It is much faster than in morning. In finish jump I was little bit faster, but OK"
Info 13. 02. 13:36 RZ 6 P N4 SANDELL P. / AXELSSON E. (st. č. 46) "Je to pěkný souboj s Mikkelsenem. Auto se teď chová líp" / "Nice figth with Mikkelsen. I have better feeling car now"
Info 13. 02. 13:33 RZ 6 A8 VAN MERKSTEIJN P. / MOMBAERTS E. (st. č. 23) "Všechno v pohodě, mám rád skákání" / "Everything OK, I love jumping"
Info 13. 02. 13:32 RZ 6 A8 VAN MERKSTEIJN P. Jr. / CHEVAILLIER E. (st. č. 22) "Nemáme žádné problémy, vše v pořádku" / "We have no problems, everything OK"
Info 13. 02. 13:28 RZ 6 A8 GRØNDAL A. / ANDERSSON M. (st. č. 20) "Pořád máme problémy z převodovkou, ale je to následek mojí chyby na předchozí RZ. Pořád se učíme" / "We have still problems with gearbox, but it was due to my mistake on stage. We are still trying to learn"
Info 13. 02. 13:27 RZ 6 A8 ANDERSSON P.-G. / FREDRIKSSON A. (st. č. 19) "Máme lepší přilnavost, bylo to lepší než ráno" / "I have a good grip, it is better than in morning"
Info 13. 02. 13:24 RZ 6 A8 ØSTBERG M. / UNNERUND O.-K. (st. č. 18) "Pořád máme problémy s mlžením předního okna, musíme jet s otevřenymi okny" / "We still have problems with windscreen, we must have opened other windows"
Info 13. 02. 13:23 RZ 6 A8 SOLBERG P. / MILLS P. (st. č. 11) "Všechno funguje dobře, užívám si to" / "Everything is working well, it is good fun for me"
Info 13. 02. 13:20 RZ 6 M A8 NOVIKOV E. / MOSCATT D. (st. č. 7) "Udělali jsme chybu v nastavení, nemáme přilnavost, musím jet pomaleji" / "I have made a mistake in my setup, we dont have good grip and I must drive slower"
Info 13. 02. 13:18 RZ 6 M A8 RAUTENBACH C. / BARRIT D. (st. č. 8) "Bylo to lepší než ráno, mám lepší pocit z auta" / "It was better than in morning, I have better feeling of car"
Info 13. 02. 13:17 RZ 6 M A8 LATVALA J.-M. / ANTTILA M. (st. č. 4) "V servisu jsem si dal polívku a kafe a je to lepší. Konečně dobrý čas" / "I take a soup and coffee in the service and it is better. Finally I have made a good time"
Info 13. 02. 13:16 RZ 6 M A8 AAVA U. / SIKK K. (st. č. 5) "Udělali jsme trošku měkčí auto, aby to mělo lepší přilnavost" / "We have made car little bit softer, to have better grip"
Info 13. 02. 13:11 RZ 6 A8 BOLAND E. / MORRISSEY D. (st. č. 21) "Pořád stejné, je tam spousta sněhu" / "Still the same, there is lot of snow"
Info 13. 02. 13:10 RZ 6 A8 WILSON M. / MARTIN S. (st. č. 16) "Je to hodně obtížné, na cestě je spousta nového sněhu. Snažím se udržet na trati" / "It is very difficult, there is more snow on the roads, I am trying to stay on the road"
Info 13. 02. 13:07 RZ 6 A8 OGIER S. / INGRASSIA J. (st. č. 12) "Už se s autem cítím líp, snažím se jet trochu rychleji, na cestě je hodně vyjetých kolejí" / "Feeling the car is better, I am trying to more push, there is lot of lines on the road"
Info 13. 02. 13:05 RZ 6 M A8 SOLBERG H. / MENKERUD C. (st. č. 6) "Udělali jsme hodně změn na autě, teď už je to lepší" / "We had lot of changes on the car, now it is much better"
Info 13. 02. 13:03 RZ 6 M A8 HIRVONEN M. / LEHTINEN J. (st. č. 3) "Na trati bylo mnohem více sněhu, než ráno" / "There were so much snow than in the morning"
Info 13. 02. 13:01 RZ 6 M A8 SORDO D. / MARTÍ M. (st. č. 2) "Zkouška byla obtížnější, než při prvním průjezdu, ale bez problémů" / "Stage is more difficult, than first run, but without problem"
Info 13. 02. 13:00 RZ 6 M A8 LOEB S. / ELENA D. (st. č. 1) "Snažím se udržet Mikka, je to pěkný souboj mezi námi" / "I am trying to keep at Mikko, it is good fight between us"
Info 13. 02. 12:14 RZ 5 P N4 LINARI G. / CECCHI A. (st. č. 34) "Je to pro mě hodně obtížné, nikdy předtím jsem nejel na sněhu. Prakticky na každé zkoušce jsem byl mimo trať, a ne jen jednou" / "It is very difficult for me, I have never drive on snow. Almost on each stage I was off the road, and not only once"
Info 13. 02. 12:13 RZ 5 P N4 BRYNILDSEN E. / GIRAUDET D. (st. č. 49) "Patrik byl mimo trať. Diváci, kteří mu pomáhali, byli všude. Zazmatkoval jsem a havaroval kousek od něj" / "Patrik was out of the road. People which helps him were everywhere I had a little panic and crashed near him"
Info 13. 02. 12:12 RZ 5 P N4 NEIKSANS A. / DZIRKALIS P. (st. č. 40) "Celkem dobré. Udělali jsme několik chyb, jednou jsem musel couvat" / "Quite good day. We have made some mistakes, I must use reverse once, but it is OK"
Info 13. 02. 12:11 RZ 5 P N4 TARABUS J. / TRUNKÁT D. (st. č. 44) "Na třetí zkošuce jsme měli problémy s ruční brzdou a zhasl nám motor, jinak dobré" / "On stage three we had problems with handbrake and engine stalled, but it is OK"
Info 13. 02. 12:11 RZ 5 P N4 FLODIN P. / BERGSTEN G. (st. č. 45) "Byla to moje chyba. Skončil jsem v přikopě, už tam přede mnou byl i někdo jiný, protože byla rozbitá sněhová bariéra. Brynildsen skončil na stejném místě jako já, vzájemně jsme si pomáhali zpět na trať" / "It was my mistake. I went into ditch, somebody before me was also there, because there were no snowbank. It is funny, Eyvind Brynildsen crashed into same place, we were helping together"
Info 13. 02. 12:09 RZ 5 P N4 SEMERÁD M. / CEPLECHA B. (st. č. 35) "Je to hodně těžké, nemáme moc zkušeností na sněhu. Na této zkoušce jsme byli lehce mimo trať, museli nám pomáhat diváci" / "It is very difficult, we have no experiences on snow. On this stage we were a little off, spectators must helped us"
Info 13. 02. 12:08 RZ 5 P N4 KOLLEVOLD B. / ENGAN V. (st. č. 60) "Na prvních dvou zkouškách jsme byli mimo trať, pak jsme udělali hodiny. Místama to hodně klouže, místama je přilnavost skvělá. Obtížné podmínky" / "On the first two stages we were off, in next I made a spin. Sometimes it is very slippery, sometimes it is with very good grip. Difficult."
Info 13. 02. 12:06 RZ 5 P N4 MIKKELSEN A. / FLØENE O. (st. č. 59) "Všechno v pořádku, nemáme žádné problémy. Viděl jsem Flodina a Brynildsena mimo trať, pomáhalo jim hodně diváků" / "Everything is OK, we have no problems. We have seen Flodin and Brynildsen out of the road, spectators were helping them"
Info 13. 02. 12:05 RZ 5 P N4 FLODIN P. / BERGSTEN G. (st. č. 45) Mimo trať / Out of the road
Info 13. 02. 12:05 RZ 5 P N4 BRYNILDSEN E. / GIRAUDET D. (st. č. 49) Mimo trať / Out of the road
Info 13. 02. 12:04 RZ 5 P N4 SOUSA B. / CARVALHO J. (st. č. 32) "Krok po kroku se učím s novým autem. Na takovéto učení to ale není nejvhodnější soutěž" / "I am trying to learn step by step with a new car. It is hard to learn on such a difficult rally"
Info 13. 02. 12:03 RZ 5 P N4 ARAÚJO A. / RAMALHO M. (st. č. 47) "Ve větru poletuje hodně sněhu, jedna minuta mezi auty je málo" / "There is lot of snow in the air, one minute between cars isnt enough"
Info 13. 02. 12:02 RZ 5 A8 GRØNDAL A. / ANDERSSON M. (st. č. 20) "Po jednom z horizontů jsme šli mimo trať a skončili jsme v příkopě. Auto je poškozené, máme problémy s převodovkou" / "After one crest we went out of the road and finished in the ditch. Car is damaged, we have problems with gearbox"
Info 13. 02. 12:01 RZ 5 P N4 PROKOP M. / TOMÁNEK J. (st. č. 31) "Na pi*u. Jeli jsme za jedním Subaru, které bylo mimo trať a ztratili jsme hodně času" / "I was following one Subaru, which was out of road and lost of lot of time"
Info 13. 02. 11:59 RZ 5 P N4 SANDELL P. / AXELSSON E. (st. č. 46) "Všechno jde dobře. Občas je obtížné udržet auto v kolejích" / "Everything is OK. Sometimes it is difficult to keep the car in line"
Info 13. 02. 11:56 RZ 5 A8 VAN MERKSTEIJN P. / MOMBAERTS E. (st. č. 23) "Od začátku máme problémy s turbem. Zkoušku od zkoušky je to horší" / "From the beginning of the day, we have problems with turbo. Stage by stage it is worse"
Info 13. 02. 11:55 RZ 5 A8 VAN MERKSTEIJN P. Jr. / CHEVAILLIER E. (st. č. 22) "Podmínky jsou pěkné, je tu hodně sněhu, hodně diváků. Je to můj první start na sněhu" / "This conditions are nice, there is lot of snow, lot of spectators. It is my first start on snow"
Info 13. 02. 11:50 RZ 5 A8 ANDERSSON P.-G. / FREDRIKSSON A. (st. č. 19) "S výkonem jsem spokojený, zatím jde všechno dobře" / "I am satisfied with performance, everything is going well"
Info 13. 02. 11:48 RZ 5 A8 ØSTBERG M. / UNNERUND O.-K. (st. č. 18) "Minuli jsme jednu odbočku a museli jsme couvat, navíc máme problémy s převodovkou" / "We just overtook the junction and must reverse, we have also problems with gearbox"
Info 13. 02. 11:45 RZ 5 A8 SOLBERG P. / MILLS P. (st. č. 11) "Nebylo to špatné, nejsem moc daleko od Sorda. Doufám, že odpoledne budu rychlejší" / "Today morning wasnt so bad, I am not so far from Sordo. I hope I will be faster in the afternoon"
Info 13. 02. 11:43 RZ 5 M A8 NOVIKOV E. / MOSCATT D. (st. č. 7) "Snažím se jet opatrně, učím se. Na trojce jsem udělal několik chyb, ale dobré" / "I am trying to drive little bit carefully, I am learning. In stage 3 I have made some mistakes, but OK"
Info 13. 02. 11:42 RZ 5 M A8 RAUTENBACH C. / BARRIT D. (st. č. 8) "Nebyl to špatný začátek, snažím se udržet na trati" / "Not a bad start for me, I am trying to stay on the road"
Info 13. 02. 11:41 RZ 5 M A8 LATVALA J.-M. / ANTTILA M. (st. č. 4) "Ráno jsem ztratil hodně času, teď už je to lepší. Myslím si, že moje startovní pozice je v těchto podmínkách nevýhodou" / "I have lost a lot of time on the beginning of the day, now it is better. I think that starting so late is disadvantage for me"
Info 13. 02. 11:38 RZ 5 M A8 AAVA U. / SIKK K. (st. č. 5) "Důležité je zůstat na cestě. Bylo to hodně náročné, odpoledne se pokusím ještě zrychlit" / "Maybe too little relax to stay on the road. It was very tricky, in the afternoon I would like to be little bit faster"
Info 13. 02. 11:34 RZ 5 A8 BOLAND E. / MORRISSEY D. (st. č. 21) "Jsou to moje první zkoušky na sněhu a ledu. Auto funguje dobře, já ne" / "It was my first stages on snow and ice. Car is working well, me not"
Info 13. 02. 11:32 RZ 5 A8 WILSON M. / MARTIN S. (st. č. 16) "Podmínky jsou hodně náročné. Na začátku etapy jsme udělali chybu, jinak to není špatné" / "Conditions are very tricky, it is difficult. We have made a mistake on the beginning of the leg, now it isnt bad"
Info 13. 02. 11:31 RZ 5 A8 OGIER S. / INGRASSIA J. (st. č. 12) Všechno v pořádku, žádné větší problémy, jenom na jedné ze zkoušek nám ve vracáku zhasl motor" / "Everything OK, we hadnt major problems, only one stalled engine in hairpin in one stage"
Info 13. 02. 11:28 RZ 5 M A8 SOLBERG H. / MENKERUD C. (st. č. 6) "Včera na shakedownu jsme zajeli dobrý čas, ale dnes to nejde. Zkusíme změnit nastavení" / "Yesterday we have made a good time in shakedown, but today it isnt good. I will try to change my setup"
Info 13. 02. 11:27 RZ 5 M A8 HIRVONEN M. / LEHTINEN J. (st. č. 3) "Vydařené ráno, se Sébastienem vedeme pěkný souboj" / "It was good morning for me, really big with with Sébastien"
Info 13. 02. 11:24 RZ 5 M A8 SORDO D. / MARTÍ M. (st. č. 2) "Nejsem moc spokojený, auto se neovládá dobře" / "I am not happy, car isnt handling well"
Info 13. 02. 11:22 RZ 5 M A8 LOEB S. / ELENA D. (st. č. 1) "Čekal jsem, že ztratíme víc času, jsem šťastný. Měli jsme drobné problémy s brzdami." / "I expected I will lose more time, so I am happy. We had little problems with brakes, but everything OK"
Info 13. 02. 10:43 RZ 4 A8 WILSON M. / MARTIN S. (st. č. 16) "V jednom vracáku jsme ztratili tak pět nebo šest vteřin. Je to těžká, ale pěkná soutěž" / "We have lost five or six seconds in one hairping. It is difficult, but nice rally"
Info 13. 02. 10:42 RZ 4 A8 OGIER S. / INGRASSIA J. (st. č. 12) "Dělal jsem hodiny" / "I have made a spin"
Info 13. 02. 10:37 RZ 4 M A8 SOLBERG H. / MENKERUD C. (st. č. 6) "Na předchozí zkoušce jsme měli problémy, do chladiče se zanesl sníh. Nejsme ale spokojeni s nastavením" / "On previous stage we had problems, we had snow in our radiator. But we arent satisfied with our setup"
Info 13. 02. 10:36 RZ 4 M A8 HIRVONEN M. / LEHTINEN J. (st. č. 3) "Všechno v pořádku, snažím se jet naplno" / "Everything was right, I am trying to push"
Info 13. 02. 10:33 RZ 4 M A8 SORDO D. / MARTÍ M. (st. č. 2) "Teď už je to lepší, než ráno" / "Now it is better than in the morning."
Info 13. 02. 10:32 RZ 4 M A8 LOEB S. / ELENA D. (st. č. 1) "Jsem první na trati a nevím, jestli je to výhoda nebo ne. Nejsem schopen zajíždět na delších zkouškách časy s Mikkem" / "I am first on the road and I dont know if it is good or not. But I am not able to make the same times as Mikko on long stages"
Odstup 13. 02. 11:00 RZ 3 P N4 ARAI T. / MacNEALL G. (st. č. 33) Porucha motoru / Engine failure
Info 13. 02. 09:40 RZ 2 A8 ANDERSSON P.-G. / FREDRIKSSON A. (st. č. 19) "Dobrý začátek, v jednom vracáku jsme měli problém s ruční brzdou" / "Good start for us, we had little problems with handbrake in one hairpin"
Info 13. 02. 09:39 RZ 2 A8 ØSTBERG M. / UNNERUND O.-K. (st. č. 18) "Ztratil jsem dost času, máme problémy se zamlženým čelním sklem" / "I have lost a lot of time, we have problems with fog on windscreen"
Info 13. 02. 09:36 RZ 2 A8 SOLBERG P. / MILLS P. (st. č. 11) "Potřeboval bych větší důvěru v rychlejších pasážích, ale jsem rád, že jsem zpátky v soutěžích" / "I need a little bit more confidence in the fast sections, but I am happy I am back in the rally."
Info 13. 02. 09:35 RZ 2 M A8 NOVIKOV E. / MOSCATT D. (st. č. 7) "Jízdu s tímto auto si užívám, je to můj první start s ním" / "I have a lot of fun to driving this car, it is my first start with it"
Info 13. 02. 09:34 RZ 2 M A8 RAUTENBACH C. / BARRIT D. (st. č. 8) "Snažil jsem se udržet na cestě. V rychlé pasáži jsem trefil pravým zadkem sněhovou bariéru" / "I was trying to stay on the road. In fast section I hit the bank and damaged right rear of my car"
Info 13. 02. 09:33 RZ 2 M A8 LATVALA J.-M. / ANTTILA M. (st. č. 4) "Today there isnt starting position advantage, everybody has the same chances"
Info 13. 02. 09:29 RZ 2 M A8 AAVA U. / SIKK K. (st. č. 5) "Bylo to OK, začal jsem opatrně. Pro další zkoušky se do toho musíme dostat" / "It was OK, I started carefully. For next stages we must find better feeling"
Info 13. 02. 09:25 RZ 2 A8 BOLAND E. / MORRISSEY D. (st. č. 21) "Oproti předchozímu startu na asfaltu je to na sněhu úplně jiné, ale užíváme si to" / "With comparing to previous start on tarmac here it is completely different, we enjoy it"
Info 13. 02. 09:24 RZ 2 A8 WILSON M. / MARTIN S. (st. č. 16) "Měli jsme problémy s rozpisem, podmínky jsou hodně náročné" / "We had some problems with notes, conditions are very difficult"
Info 13. 02. 09:21 RZ 2 A8 OGIER S. / INGRASSIA J. (st. č. 12) "Je to můj první start s vozem WRC na sněhu, tak jsme začali pomaleji, přesto jsme lehce poškodili pravou stranu auta" / "It is my first start with WRC on snow, we have started carefully, but I have slightly damaged right side of my car"
Info 13. 02. 09:19 RZ 2 M A8 SOLBERG H. / MENKERUD C. (st. č. 6) "Je to hodně obtížný typ sněhu, auto bylo lehce nedotáčivé" / "It is very hard type of snow, car was little understeering"
Info 13. 02. 09:17 RZ 2 M A8 HIRVONEN M. / LEHTINEN J. (st. č. 3) "Hodně náročné podmínky, ale začali jsme dobře" / "Very difficult conditions, but it is a good start"
Info 13. 02. 09:16 RZ 2 M A8 SORDO D. / MARTÍ M. (st. č. 2) "V závěru zkoušky jsem ztratil trochu času" / "I lost some time at the end of the stage"
Info 13. 02. 09:14 RZ 2 M A8 LOEB S. / ELENA D. (st. č. 1) "Sníh se během zkoušky mění, ale jinak dobré" / "Snow is changing during the stage, but OK"
Info 12. 02. 20:52 RZ 1 M A8 SORDO D. / MARTÍ M. (st. č. 2) "Na startu jsem ztratil pět vteřin, zhasl nám motor" / "I lost five seconds on starting line, my engine stalled"
Info 12. 02. 20:46 RZ 1 A8 ANDERSSON P.-G. / FREDRIKSSON A. (st. č. 19) Zůstal stát v jednom vracáku / Stopped in one hairpin
Info 12. 02. 20:44 RZ 1 A8 GRØNDAL A. / ANDERSSON M. (st. č. 20) Trefil sněhovou bariéru / Hit the snowbank
Info 12. 02. 20:37 RZ 1 M A8 NOVIKOV E. / MOSCATT D. (st. č. 7) Byl lehce mimo trať / Was slightly off the road
Info 12. 02. 20:25 RZ 1 P N4 SOUSA B. / CARVALHO J. (st. č. 32) "Není to moc dobrý start. Na testech jsme havarovali, před RZ 1 nás pozlobila baterie, na startu nám zhasl motor, trefili jsme sněhovou bariéru, dělali hodiny a ztratili světelnou rampu." / "Not so good start. On tests we had a crash, before SS 1 we had problems with battery, on start line our engine stalled, we hit the snowbank, made a spun and lost lightramp. I would like to stay on the road"
Info 12. 02. 20:20 RZ 1 P N4 TARABUS J. / TRUNKÁT D. (st. č. 44) Měl problémy se startérem / Had problems with starter
Info 12. 02. 20:15 RZ 1 P N4 ARAÚJO A. / RAMALHO M. (st. č. 47) Ztratil světelnou rampu / Lost lightramp
Info 12. 02. 20:00 RZ 1 P N4 ARAI T. / MacNEALL G. (st. č. 33) Obdržel penalizaci 5 minut kvůli výměně motoru po shakedownu / Received 5 mins penalty due to change of engine after shakedown
Info 12. 02. 19:55 RZ 1 Startovní pořadí do superspeciálky / Starting order into SSS: http://www.autosport.cz/zavody/?id=698
Info 12. 02. 19:53 RZ 1 První superspeciální zkouška se jede na dostihovém závodišti v Oslu, teplota je -21 / First superspecial stage is running on hyppodrome in Oslo, temperature is -21
Info 12. 02. 19:50 RZ 1 Vítejte u druhé soutěže MS FIA rally 2009 / Welcome to the second race of FIA WRC 2009
Info 12. 02. 19:00 SHKDW Shakedown: 1. Sébastien Loeb F Citroën C4 WRC A8 1:59.3 2. Mikko Hirvonen FIN Ford Focus WRC A8 1:59.7 3. Daniel Sordo E Citroën C4 WRC A8 1:59.8 4. Jari-Matti Latvala FIN Ford Focus WRC A8 2:00.0 5. Petter Solberg N Citroën Xsara WRC A8 2:01.1 6. Henning Solberg N Ford Focus WRC A8 2:02.1 7. Matthew Wilson GB Ford Focus WRC A8 2:02.8 8. Urmo Aava EE Ford Focus WRC A8 2:03.0 9. P-G Andersson S Škoda Fabia WRC A8 2:03.3 10. Anders Grondal N Subaru Impreza WRC A8 2:03.7
toplist